Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Choszczno

Zachodniopomorskie

Jeszcze więcej osób czerpie z sposobów z działu stomatologii estetycznej, by zajmować się atrakcyjnym wyglądem naszych zębów. Ale czy są one bezpieczne dla dzieci? Warto wprowadzić się z niezwykle znaczącymi sposobami i stwierdzić czy są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), i jej nadrzędnym punktem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej kwalifikuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten buduje się zwykle przy zastosowaniu specjalnej ochrony na uzębienie i wykorzystanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z płytką zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany rezultat istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej jednak po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (raczej na zima). Wybielanie może jeszcze skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może przynieść nierównomierne lub nadmierne wybielenie dodatkowo pewno istnieć podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Według unijnej informacji z 2012 roku, a też Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z użyciem specjalnych środków chemicznych w właściwym stężeniu jest jednak bezpieczne dla zdrowia, ale może istnieć brane tylko u osób dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie podaje się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, osobom w ciąży oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu różnego typu osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów także drugich używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno stanowić faktu z tego standardu osadami. Sam sposób jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego wykonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do tworzenia piaskowania u niemowląt jest sam jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one zapewniane poprzez lakowanie.

Skaling z kolei liczy na ścieraniu kamień nazębnego skupiającego się w zasięgu szyjek zębowych – z dziedzin korony (powszechnie stosowany) lub spod powierzchni dziąseł. W wypadku skalingu w myśli nie ma przeciwwskazań do działania go u dzieci. Jeśli jest taka problem, wtedy potężna go spowodować zaś będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to mała płytka kompozytowa lub przygotowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego doskonałej (wargowej) strony. Z kolei korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję przyjemną i ochronną. Niekiedy licówki grane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie zaleca tego standardu praktyk. Również jak robienie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do spełnień mało inwazyjnych, jednak nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z zmiany w wypadku koron ząb musi być oszlifowany w zdecydowanie wyższym stopniu. W stosunku z czym, skoro nie jest taka potrzeba daleko nie ingerować w całość uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Pełczyce

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments