siłownia

Siłownia Pełczyce

Zachodniopomorskie

Mięśnie klatki piersiowej to szczególnie wyznaczyć naszego zobowiązania w trening siłowy. Prawdopodobnie stanowi samotną spośród ostatnich części mięśniowych, które doskonale wypracowane dostarczają nam wielu przyjemności i przyjemnie się prezentuje i szybko rzuca się w oczy.

Siłownia Myślibórz

 

Ale niestety wcześniej lub później każdy dotrze na opór – na ten element, gdy klata przestaje być. Przystępuje do stagnacji. Jako jej uniknąć, jak przełamać tą choroba i zrobić, że mięśnie klatki piersiowej będą się dalej rozwijały? O tym postaram się zapoznać Was w obecnym artykule.

somatodrol
somatodrol

Zarówno mięśnie klatki piersiowej jak i jakiekolwiek inne nie lubią nudy, czy takich samych treningów, prowadzonych przez dłuższy czasu. A zatem zasada to iść mięśnie na wszystkim treningu. Staraj się, by wszystek Twój trening wyglądał nieco inaczej. Co to świadczy? Zmieniaj rodzaje ćwiczeń, nie zaczynaj każdego treningu tak samo. Większość z trenujących czyni ten brak, że prawie zawsze zaczynają trening na ostatnią kwestię mięśni od wyciskania na ławce prostej. Błąd!

zobacz również somatodrol

Siłownia Myślibórz

Odpuść na każdy czas to zadanie, zapomnij o nim na kilka tygodni. Zacznij trening np. od wyciskania na ławce skośniej – ono znacznie pobudza górne mięśnie klatki piersiowej, dzięki czemu zostaną się one znacznie wypukłe, pełniejsze – a ale o to nam chodzi! Przeplataj ćwiczenia, jako samo tworzysz na wysoką partię, to kolejne niech będzie na niską, następne na środkową. Gra tym zmieniaj ciężar. Nie bój się zmniejszać ciężar.

Siłownia Myślibórz

Wtedy ponad jest popularny błąd, który mówią szczególnie początkujący – wykonują zadania na kupno wielkim ciężarze zaniedbując technikę. Nie narzeka nic gorszego! Po pierwsze przez ostatnie mięśnie nie kształtują się tak, jak powinny, a po drugie istnieje spore ryzyko kontuzji. Zmieniaj także ilość powtórzeń – często pojawiającym się błędem jest wyglądanie wciąż tej samej ilości powtórzeń, np., 8. Jeśli tak spełniasz to układ i mięśnie się uczą i nawet kiedy na początku są efekty, więc w celu dołączy do stagnacji. Tak, więc rób czasami po 5-6 powtórzeń, następnym razem po 10-12.

Siłownia Myślibórz

Należy też pamiętać o właściwej suplementacji, gdyż w realnym okresie suplementy które przynieśmy z posiłków stoją się niewystarczające. Dlatego trzeba pomyśleć o suplementacji – na start jako treść to białko, bcaa, izotonik, oraz na wagę królowa suplementów, czyli Kreatyna OLIMP.

Jeśli więc dotarłem na granicę i mięśnie przestały się rozwijać – spróbuj wykorzystać wyżej opisane sposoby – powinny pomóc Ci dać zadowalające efekty. Podobne zalecenia można tak wykorzystać na każdą kolejną partię mięśni. Jeśli dalej nie będziesz tworzył pozytywnych efektów może zastanów się nad konsultacjami z trenerem personalnym, albo weź z treningu z takim specjalistą. Nieraz zajrzenie na tworzone zadania krytycznym spojrzeniem przynoszą bardzo wydajne wyniki. Temuż można kontrolować ilość powtórzeń, dobór odpowiedniego ciężaru, a teraz jakość wykonywanych ćwiczeń samemu ocenić jest dosyć ciężko.

Można poprosić znajomego czy koleżankę żeby zobaczyli bądź ich zdaniem ćwiczenia przeprowadzane są prawidłowo, ale jeszcze dobrą pracą, która zapewnia efekty jest nagrać sobie trening. Później można przeanalizować wykonywane ćwiczenia i doświadczyć błędy techniczne. Metoda nagrywania się podczas wykonywania ćwiczeń i może znacznie podnieść jakość, oraz kiedy wiadomo za jakością idą efekty.

Źródło artykułu  Stagnacja w rozwoju mięśni klatki piersiowej

Siłownia Myślibórz

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments