miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Trzcińsko-Zdrój

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to ponadczasowy program, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich mieszkaniach. Nieustannie cieszy się dużą sławą, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został wyprodukowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko pojąć, że cały program jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Wolin

 

Został on wystawiony na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serii, która została przedstawiona w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na wielu programach telewizyjnych. Można je również prosto odszukać w internecie wpisując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Wolin

program opowiada o przygodach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy stale szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie ogromnej majątku. Działania podejmowane przez nich w tym celu, przeważnie kończą się fiaskiem i wplątują ich w tarapaty. Przyjaciele są nierozgarnięci i naiwni, stale popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wywinąć bez szwanku, rozumieją również, że ich przyjaźń jest ciągła i nie potrafią bez siebie przetrwać.

Koszulki Miodowe lata Wolin

Karol Krawczyk to osoba nieco apodyktyczna, nierzadko chodzi nerwowy, więc łatwo wytrącić go z równowagi, co nierzadko robi przyjaciel Tadeusz. Jest niezwykle sprytny, bezustannie obmyśla nowatorskie pomysły, dzięki którym nareszcie uda mu się wzbogacić. Do swoich poglądów zawsze udaje mu się przyciągnąć Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niestety plany te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Krawczyk marzy o prowadzeniu nowoczesnego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj przestarzały. Praca stanowi istotny element jego życia, nawet kiedy śpi, bezustannie śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mamusia Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego usposobienia, Krawczyk w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu kłótni bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Wolin

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje opanowane i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i nielogicznych pomysłów. Jego postać jest kontrastem dla postaci Krawczyka. Tadeusz jest opanowany i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często spożywa z nimi posiłki.

Równie interesującymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nieustannie krytykują niepoważne plany swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo dominującym usposobieniu, jest bezkompromisowa i często agresywna w stosunku do swojego męża Norka.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie niemądre pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne problemy. Pomimo swojego opanowanego usposobienia, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej pomaga, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Wolin

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z serii to dobry pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Cytaty, które się na nich znajdują to między innymi najpopularniejsze powiedzenia Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy najpopularniejsza tekst Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (z wyjątkiem koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Wolin

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments