Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Sławno

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia pozwoli na zdobycie dużych efektów nawet przy dużych brakach zębowych.

Implanty zębowe Szczecin

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do dyspozycji mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Szczecin
mosty protetyczne Szczecin
ruchome protezy zębowe Szczecin

Każda z obecnych możliwości planuje znajome atuty oraz minusy, więc warto poznać się spośród nimi przy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto dobrać je jako najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Potrafi być wówczas również kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. Także usunięcie zęba pewno stanowić efektem jego uszkodzenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto dobrać je jako już. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest odpowiedni pomysł na zgryz, dlatego że wykonywać nie jedynie do kłopotów z żuciem, lecz zarówno do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może zdobyć oraz do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się przerwa w łuku zębowym, o jego czymś warto pomyśleć jak już – czy w takim wypadku lepiej dobrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe zaliczane są za najlepszą metodę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega więc na czymś braku przez wszczepienie implantu w środowisko dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu zakłada się następnie koronę, która doskonale imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, jakie mogą posłużyć nawet na jeszcze 20 lat. Idą na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak jedno jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do coś jednego albo kilku braków. Takie rozwiązanie odnosi się zarówno w sukcesie bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na jakich mocuje się na określone specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich duża cena. Jeden wszczep wraz z koroną to koszt od około 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to dodatkowo łatwy ćwicz na uzupełnieni brakujących zębów. Mają one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub mało braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego otrzymuje się specjalne uzupełnienie, najczęściej zbudowane z porcelany, które oprawiane jest na okolicznych dla braku zębach – w efekcie tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak wymaga być objęty zębami posiadającymi korzenie – więc właściwie zwane zęby filarowe. Zęby te są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy przydatne jest i zrobienie ich pomagania kanałowego. To brak tej technologii, ponieważ często niezbędne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po zakończeniu mostu protetycznego stanowi niezwykle korzystny – stanowi on niemalże nie do poznania z innych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów też jest silna – mogą one podawać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z około 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ta oferta to protezy ruchome, na dowód uczynione z akrylu. To tani wyjście na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może zawierać ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a także trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z wykorzystaniem specjalnych preparatów Także nie gwarantuje ona tak trudnej odporności jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Szczecin

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments