O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Miasteczko Śląskie

Komputery i Internet

I chociaż ciągle zmierzamy do zachodnich standardów – w technologii dalej wydobywają się rozwiązania tylko w Polsce wdrażane, a obecne na zachodzie od około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zbudowane z treścią o środowisku i gorszych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich akcji i wartościach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel prężnie rodzącej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Kalety

 

Panie Krystianie – skąd plan na założenie KDE?

Z analiz potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo odporne zresztą – które szukają do sieci z treścią o taniej eksploatacji i naturalnych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy budynków z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest praktyczna i praktyczna. Tak powstało KDE, które jak same z pierwszych marek w regionie realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę zauważyć – wyglądamy więc tak.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Firma Budowlana Kalety

Na czym liczy magia domu pasywnego? Która stanowi jego właściwość?

Wymienia się, że w końcu takiego budynku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło wychodzące ze centrów odnawialnych – na dowód z gruntu, światła słonecznego, ciepła generowanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia dostarczana istnieje na zachowanie ciepła w mieszkaniach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce ma też usytuowanie domu również jego wentylacja. Praktycznie każdy element realizacji domu pasywnego musi być przemyślany od świtu do celu. To inwestycja, jaka zajmuje się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo stanowi ostatnie dodatkowe do zdobycia w polskich warunkach klimatycznych?

Osobą jest dobrze wykonany program i wielka wartość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Więc istnieje ciepło produkowane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w zdecydowanej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Wiadomo nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio luka w Polsce, ale zawsze warto się na taką możliwość przygotować.

Firma Budowlana Kalety

Co wtedy?

Jesteśmy w mieszkanie zaimplementować wszystkie nasze rodzaje ogrzania w domu pasywnym. W niebezpiecznych warunkach atmosferycznych taki dom i trzeba dogrzewać, przynajmniej w morze niższym stopniu niż w sukcesu tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych objawiają się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych apartamencie w dróg do starych systemów.

Który istnieje niewielki koszt budowy domu pasywnego?

To małe dopłaty mając pod opiekę oszczędności w perspektywy. Już to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w odniesieniu do normalnej metody budownictwa. Co istotne – te różnice zaczynają zacierać.
Są atrakcyjne dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Medium i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne dotacje w wysokości 50 tys.zł dla kobiet budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć formę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Jest coraz jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma prowadząca dom pasywny musi świadczyć budowy na najszerszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Klientów spory odłam z nich wnosi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to złożony proces – każdy jego stan musi być stworzony jak prawidłowo, aby zgrać całość. Więc mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Kalety

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją KDE Construction na stronie , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i realizacjach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments