ciacho

Ciacho Chojna

Zachodniopomorskie

Ciacho to ważna i pewna z niewielu komedii, które sprawił Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w atak na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z dopłatą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser wielki z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w niniejszym filmie nieco odbiega od zwykłego charakteru swojej prace.

Ciacho Dobra

Nie lekceważy on a głównego tematu zainteresowania – wciąż gościmy w zakresach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest wysoce skuteczną policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej plany. Znacznie mocno dowiadujemy się kto za tym całym trwa i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki element traktowała ta kobieta oraz jak dużo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Dobra

Sprawa z względem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można dostrzec także ważne przesłanie idące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może stać prawdziwym bohaterem, a dodatkowo każdy bez wyjątku zasługuje na naturalną miłość. Znaczenie więc jest odzwierciedlone w dobry, humorystyczny, i czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są bardzo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek spośród nich na długo zapada w pamięć, a ponadto ich karykaturalność w umiejętny sposób też dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z indywidualnego początku zaciekawia i sprawia, że widz w napięciu odkłada na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera znacznie się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Piękna i niepowtarzalna obsada wtedy w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na wszelkim plakacie filmu tego reżysera można zauważyć znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest naśladowana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje to swoista rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem eleganckiej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zauważyć aktorkę w znacznie różnych okolicznościach. Z powodzie na chwilę zajmuje się ona w wartość prostytutki, później daje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zauważyć także dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zobaczyć, że nie wydaje ona lubej widzów. Nie jedynie odtwórczyni głównej roli zasługuje na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to i bardzo barwne postacie, które zasługują na równie wielką uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z niecodziennymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w ziemi Krzysia, znacznie dużo poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie ważne uznanie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała bardzo dużego zaangażowania. Samo jest jedno: każda z skóry na długo zapada w pamięć, a przecież między innymi o to oczywiście w filmach chodzi.

Ciacho Dobra

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym droga do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i wyjątkowego zainteresowania. Opowiada dobrą sprawę w dostępny dla odbiorców sposób, przy czym nie raz sceny z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje to obraz, który warto zobaczyć nawet dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z komedią „Ciacho” Patryka Vegi to naprawdę doskonały wyjście na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można przyjąć za dobry.

Ciacho Dobra

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments